Ruszamy z nowym projektem – Kolejowe szlaki Dolnego Śląska

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na pierwszą odsłonę projektu “Kolejowe szlaki Dolnego Śląska”. Głównym celem naszej oferty jest możliwość zwiedzania Dolnego Śląska z kolejowej perspektywy – poprzez podróż w wagonach historycznych, ciągniętych zabytkową lokomotywą. Coraz więcej linii kolejowych w Województwie Dolnośląskim po wielu dekadach wraca do “życia”, co daje możliwość organizacji wycieczek, jakich nowe pokolenia nie mogły wcześniej doświadczać. Planujemy podróżować po trasach, po których nie jeżdżą na co dzień pociągi pasażerskie, a zwłaszcza po liniach, które są wizytówkami krajobrazowymi Dolnego Śląska. Dodatkiem do przejazdów jest komentarz przewodnika ( dostępny tylko w części składu ) – przez klasyczny radiowęzeł opowie on o historii mijanych miejsc w nawiązaniu do historii kolejnictwa, architektury, przemysłu i samego regionu.

Wagony historyczne serii Bi z lat 1928 – 1930 oraz salonkę i kuszetkę z lat 70-tych XX wieku pociągnie lokomotywa “Fiat” SU45 – 079 z 1973 roku ( jedyny czynny z tej serii spalinowóz utrzymany w historycznych barwach wraz z oryginalnym wyposażeniem technicznym. Lokomotywa posiada także detale dekoracyjne, w jakie  spalinowozy te wyposażano w latach ich codziennej eksploatacji ).

Wagony nie są ogrzewane, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w wypadku niższych temperatur. 

W składzie funkcjonuje bar serwujący kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje. Można w nim także kupić klubowe gadżety. Cały zysk ze sprzedaży w barze przeznaczamy na cele statutowe stowarzyszenia.

Ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia niskich temperatur podczas przejazdu, do każdego biletu przysługuje możliwość odebrania bezpłatnego gorącego napoju (kawa, herbata, gorąca czekolada).

Wybierając się z nami na wycieczkę wspierasz ratowanie zabytków kolejnictwa – zyski ze sprzedaży biletów, w tym klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty, prace bieżące przy zabytkowym taborze oraz cele statutowe Klubu.

Z nami nie będziecie się nudzić. Zapraszamy serdecznie !

Bilety dostępne na stronie: