Już 13 czerwca DSDiK zaprasza do wspólnego świętowania przywrócenia regularnych połączeń kolejowych na trasie Wrocław - Trzebnica!
Po zakończonym remoncie linii kolejowej nr 326 w niedzielę 14 czerwca wracają regularne pociągi, ale dzień wcześniej chcemy wspólnie uczcić to wydarzenie podczas wyjątkowego pikniku kolejowego w Trzebnicy.
W godzinach 10:00–18:00 na trasie Wrocław – Trzebnica kursować będą trzy pary historycznych pociągów retro należących do naszego klubu, które przypomną atmosferę dawnych podróży koleją. Przejazdy odbywać się będą bez obowiązkowej rezerwacji miejsc.
Na dworcu w Trzebnicy organizator przygotował również wiele atrakcji dla całych rodzin:
Piknik bezpieczeństwa
Atrakcje dla dzieci
Stoiska promocyjne partnerów wydarzenia
Grochówkę i kiełbasę z grilla
To doskonała okazja, by zobaczyć efekty zakończonej inwestycji, poznać historię dolnośląskiej kolei i spędzić sobotę w wyjątkowej atmosferze.
Gdzie można kupić bilet na przejazd pociągiem retro do Trzebnicy?
Przejazdy pociągiem retro będą całkowicie bezpłatne. Nie przewidziano wcześniejszej rezerwacji miejsc ani sprzedaży biletów.
Podobnie jak podczas ubiegłorocznego wydarzenia w Karpaczu, z przejazdu będą mogły skorzystać wszystkie osoby obecne na stacji – do wyczerpania liczby dostępnych miejsc w wagonach.
Szczegóły na stronach DSDiK

