Spotkanie w Stacji Muzeum

Dnia 29 września, o godzinie 18:00 w budynku Stacji Muzeum przy ulicy Towarowej 3 w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie z członkiem naszego klubu Marcinem Kowalczykiem oraz Piotrem Nowickim, który również do KSK należy.

Prelekcja była podzielona na dwie części. W pierwszej Marcin Kowalczyk opowiadał o swojej drugiej, wydanej przez Wydawnictwo IX, książce „Bilet w tamtą stronę”.

Autor przybliżył słuchaczom zawartość publikacji oraz omówił historię jej powstania. Główną tematyką książki jest kolej, dlatego też nie zabrakło opowieści trochę niesamowitych, trochę sentymentalnych z żelaznych szlaków, które zwiedził autor.

W drugiej części Piotr Nowicki przedstawił zebranym historię Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, jego zbiory i osiągnięcia. Po zakończeniu części drugiej wywiązała się burzliwa dyskusja dotycząca ochrony zabytków. Wspomagali nas pracownicy Stacji Muzeum, którzy również uczestniczyli w spotkaniu.

Na sam koniec autor „Biletu w tamtą stronę” podpisywał egzemplarze swojej książki, oraz rozmawiał z czytelnikami. Owe rozmowy przeciągnęły się do późna…

Pragniemy podziękować Stacji Muzeum za zaproszenie, wydarzenie odbyło z inicjatywy Mikołaja Królikowskiego pracownika Działu Marketingu Muzeum, tego typu spotkania budują bardzo pozytywne relacje pomiędzy ludźmi.

fot. M. Królikowski
Fot. M. Królikowski
Fot. P. Kołodziński