Rezerwacja biletów na imprezę “Fiatem po podsudeckiej” już dostępna

“Fiatem po podsudeckiej” bilety dostępne na naszej stronie:

Lucjan Jeziorny i Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapraszają na imprezę pt. “Fiatem po podsudeckiej”, która odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2023r. (sobota).

Założenia przejazdu:

Zestawienie pociągu: SU45-079 + 2 wagony w historycznych (oliwkowych) barwach PKP.

Trasa i orientacyjne godziny przejazdu:

Wrocław Gł. (5:00) – Legnica – Rokitki – Legnica – Jawor – Rogoźnica – Strzegom – Jaworzyna Śląska – Świdnica Miasto – Dzierżoniów Śl. – Piława Górna – Kamieniec Ząbkowicki – Otmuchów – Kamieniec Ząbkowicki – Piława Górna – Dzierżoniów Śl. – Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Gł. (21:00).

Czas przejazdu całej trasy to około 16h (5:00 – 21:00).

Po bardzo dobrze przyjętej w środowisku sympatyków i fotografów kolei imprezie “Powrót SU45-079”, która odbyła się 01.10.2022r. w Wielkopolsce, kontynuujemy pomysł i formę przejazdów. Tym razem nasza propozycja to przejazd po historycznej magistrali podsudeckiej, gdzie nadal zachowana jest oryginalna infrastruktura kolejowa, a drewniane słupy typu H, przypominają przedwojenne czasy świetności linii. Na trasie przejazdu na wybranych przystankach osobowych oraz stacjach zaplanowano postoje celem wykonania zdjęć. Postoje odbędą się tylko w miejscach posiadających odpowiednią infrastrukturę peronową. Tzw. fotostopy – cofanie i najazdy składu nie są planowane ze względu na charakter linii oraz przepisy związane z bezpieczeństwem podróżnych. Przejazd kierowany jest dla osób fotografujących, które jadąc pociągiem lub samochodem wzdłuż trasy przejazdu mają szansę na uwiecznienie składu w nietuzinkowych okolicznościach. Ponadto zaplanowaliśmy dwa bonusy: na wstępie nasz imprezowy pociąg odwiedzi stację Rokitki, na której wciąż odnajdziemy mnóstwo śladów świetności kolei, gdzie wciąż funkcjonuje kształtowa sygnalizacja kształtowa, a uroku dodają wieże ciśnień. Końcowa część trasy to przejazd niedawno otwartym malowniczym odcinkiem Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Gł. u podnóża Ślęży.

Zatwierdzony rozkład jazdy zostanie opublikowany uczestnikom przed imprezą.

Uczestnictwo:

– Na pokładzie pociągu – koszt 350 zł. w przedpłacie do dnia 15.03.2023r. Od dnia 16.03.2023r. – 400zł

– Możliwość “gonienia” pociągu autem i wykonywanie zdjęć w dowolnych miejscach – PROPONOWANA i DOBROWOLNA opłata to: 350 zł za auto w przedpłacie do dnia 15.03.2023r. Od dnia 16.03.2023r. – 400 zł.

W celu uniknięcia dyskusji, Organizator informuje, że zdaje sobie sprawę, że w myśl obowiązujących przepisów, osoby fotografujące mogą to robić bez żadnych opłat, jednak projekt jest niekomercyjny, bez udziału sponsorów, dlatego liczymy na dobrą wolę i współpracę z osobami poruszającymi się samochodami. Według wstępnych wyliczeń uczestnicy jadący pociągiem nie pokryją całości kosztów, związanych z przejazdem, dlatego wiele zależy od osób, które chciałyby wnieść opłatę za gonienie autem. Dla goniących Organizator przewidział udostępnianie pozycji pociągu na urządzenia mobilne. Szczegóły tego rozwiązania będą rozesłane do uczestników goniących przed imprezą. Z racji na pierwszą implementację tego pomysłu w warunkach rzeczywistych działanie tego rozwiązania nie jest jednak w obrębie obowiązków Organizatora (np., przerwy w działaniu itd., nie stanowią powodu do roszczeń). Dołożymy jednak wszelkich starań aby to było jak najbardziej pomocne goniącym i zaowocowało większą ilością zaliczonych miejsc.

Ponieważ Organizatorzy nie mają możliwości finansowych, żeby decydować się na deficytowy przejazd, w przypadku zbyt małej liczby przedpłat impreza zostanie ODWOŁANA, a koszty biletów zwrócone. Ewentualna decyzja o odwołaniu przejazdu zostanie podjęta najpóźniej 14 dni przed jego planowaną datą.

Bilety i regulamin imprezy: LINK W KOMENTARZU

Kwestie związane z biletami, ewentualne zwroty lub reklamacje i wszystkie inne pytania prosimy kierować na email: kontakt@kskwroclaw.pl

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

Lucjan Jeziorny i KSK Wrocław.