Listopadowe spotkanie makietowe w Wołowie

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza Państwa na spotkanie modelarskie, które odbędzie się w Wołowie w dniach 8-10 listopada 2013 r. Zapraszamy wszystkich posiadaczy modułów oraz modeli w skali H0 i skal wąskotorowych – pochodnych H0. Jesteśœmy otwarci na tabor od III do VI epoki włącznie.
Jeśli układ makiety pozwoli, ruch na makiecie będzie obfitował w manewry związane z obsługą punktów ładunkowych, na stacjach, bocznicach, etc. Choć nie będzie tak zorganizowany, jak na spotkaniach FREMO, to z pewnoœcią nie będziemy się przy nim nudzić.
Impreza będzie imprezą otwartą dla publiczności. By młodzież nie absorbowała zbytnio naszej uwagi, będzie też obecna kolejka LGB i kartonowe modele kolejowe.
Do dyspozycji otrzymamy halę sportową o pow. ok. 1200m2. Jest to nowoczesny, dobrze oœświetlony obiekt położony w Wołowie przy ul. Panieńskiej 4a.
To już drugie spotkanie organizowane przez KSK w Wołowie. Doœświadczenie zebrane po poprzednim spotkaniu na pewno zaprocentuje i zaoferujemy dobrą zabawę we wspólnym modelarskim gronie.

Proponowany plan spotkania:
Piątek rozkładanie makiet. Próbne jazdy
Sobota tabor w ep. III – IVb . Dwie sesje otwarte dla publicznoœści
Niedziela tabor w ep. IVc – VI. Jedna sesja otwarta dla publicznośœci. Jeœli czas pozwoli to pojeŸździmy też bez publicznośœci. Istnieje opcja przedłużenia pobytu w Wołowie o jedną noc, tak by wyjechać w poniedziałek rano. Jest to opcja wymagająca uzgodnienia z wszystkimi chętnymi do wzięcia udziału w spotkaniu.

Noclegi
Za bazę noclegową mogą służyć miejsca w OSiR Wołów w cenie 30 zł/osobonocleg.
W pobliżu są też hotele i kwatery prywatne, tak więc każdy znajdzie dla siebie nocleg w standardzie i cenie mu odpowiadającej.

Posiłki
Będziemy mieli zorganizowany catering z dowozem w restauracji: http://enklawa-pub.pl
Ceny za posiłek oscylują w okolicach 20 zł.

Rejestracja
Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w spotkaniu do 13 wrzeœnia 2013 r. Do rejestracji zgłoszeń służy formularz: https://docs.google.com/forms/d/1vTW-DPkyGyM0iCptk2sRgAM9nMTu5eWK9CjqQfbLXwY/viewform
W uwagach prosimy wpisywać uwagi dotyczące noclegu lub posiłku oraz zgłaszać możliwośœć przywiezienia ze sobą sprzętu: kable Loconet, Boostery, telefony, zegary, centralki DCC.

Skrzynki należy zgłaszać w postaci projektu w pliku .CDR lub .DWG na adres: wolow.ksk.11.2013@gmail.com proszę wpisać temat “skrzynki””.

Tabor natomiast można zgłaszać do 30 wrzeœnia 2013 r. Listę lokomotyw i proponowanych składów prosimy przesyłać na adres: wolow.ksk.11.2013@gmail.com jako temat prosimy wpisać “„tabor””.

Przy zgłaszaniu lokomotyw prosimy o podanie adresu DCC i ID FREDI’ego używanego do jej sterowania. Lokomotywy powinny mieć zaprogramowany adres DCC przed spotkaniem. Lokomotywy powinny być wyposażone w sprzęg zarówno z tyłu jak i z przodu lokomotywy. Wagony powinny być wyposażony w sprzęg standardowy uszkowy wg normy NEM360 lub sprzęg krótki Maerklina. W wyjątkowych przypadkach dla składów zwartych (wahadła) dopuszczone zostaną sprzęgi innego typu.