Kolejowe Zakamarki Wrocławia – Edycja Mikołajkowa – 10 grudnia 2023 r.

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na pociągi retro po wrocławskim węźle kolejowym. Jest to już szósta odsłona naszego cyklu – tym razem w przedświątecznym klimacie. Przejazdy kierowane są do każdego kto chce nietypowo i ciekawie spędzić czas a także zwiedzać miasto z rzadko doświadczanej perspektywy. Jedną z głównych atrakcji podróży składem historycznym jest przejazd nie tylko po odcinkach dostępnych dla rozkładowych pociągów pasażerskich, ale również podróż torami, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe. Podczas postojów na stacjach, zmian kierunku jazdy można wyjść na peron, obejrzeć dworzec, obserwować lokomotywę wykonującą manewry oraz odłączanie, oraz podpinanie jej do składu. Jak zawsze istnieje również okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty i przyjrzeć się pulpitowi sterowniczemu

Wybierając się z nami na wycieczkę wspierasz ratowanie zabytków kolejnictwa – zyski ze sprzedaży biletów, w tym klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty lub prace bieżące przy naszym zabytkowym taborze oraz cele statutowe Klubu.
Na przedświąteczną edycję 10 grudnia przygotowaliśmy krótsze trasy, kierowane przede wszystkim dla najmłodszych uczestników, umożliwiając też nieco dłuższe postoje i zwiedzanie lokomotywy. Na pokładzie pociągu będzie św. Mikołaj, a dla każdego dziecka przewidzieliśmy upominek.

Pociągi poprowadzi lokomotywa spalinowa SM30-662 z 1964 roku., z wagonami osobowymi serii Bi z 1929r. Skład nie jest ogrzewany, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w przypadku niższych temperatur.

W pociągu funkcjonuje bar serwujący kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje. Można w nim także kupić klubowe gadżety. Cały zysk ze sprzedaży w barze przeznaczamy na cele statutowe klubu.

Poniższe rozkłady jazdy mają charakter orientacyjny. Ostateczny rozkład jazdy zostanie opublikowany (aktualizacja tych samych tabeli) najpóźniej 7 dni przed dniem przejazdów.

W dniu 10 grudnia 2023 mamy do zaoferowania 4 przejazdy. Rezerwacje biletów dostępne: