Nową linią w starym stylu. Z Klubem Sympatyków Kolei do Sobótki – 18.06.2022

Z okazji wznowienia ruchu kolejowego po linii 285 oraz 30-lecia istnienia stowarzyszenia Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na przejazd zabytkowym składem na trasie Wrocław Główny – Sobótka – Sobótka Zachodnia – Sobótka – Wrocław Główny.

Po dwudziestu dwóch latach przerwy, w kursowaniu regularnych pociągów pasażerskich, mamy zaszczyt zaproponować Państwu, jedyną w swoim rodzaju wycieczkę – zabytkowym pociągiem po nowoczesnej linii do stóp prasłowiańskiej góry Ślęży.

Pociąg, prowadzony wyremontowaną przez Klub lokomotywą spalinową serii SM30 z 1958 r., złożony jest z trzech wagonów osobowych z 1929 r. Standard wagonów zapewni Państwu wrażenia z podróżowania sprzed stu laty. W odróżnieniu od współczesnego taboru, okna w tych wagonach są otwierane, co zwiększa możliwości delektowania się podróżą. Jednocześnie pełna rezerwacja miejsc pozwoli uniknąć stresu o wolne miejsce w trakcie przejazdu.

Rozkład jazdy przewiduje dużą ilość czasu wolnego w Sobótce, umożliwiając zwiedzanie lokalnych atrakcji, spaceru po masywie Ślęży, a nawet zdobycia samego szczytu. Zarówno ze stacji Sobótka jak i Sobótka Zachodnia rozpoczynają się szlaki na sam szczyt.

Bilety i rozkład jazdy:

app.evenea.pl/event/sobotka18-06-2022

Pytania prosimy kierować na dedykowaną skrzynkę:

ksk.rezerwacje@gmail.com

Zapraszamy!

KSK Wrocław