Kolejowe Zakamarki Wrocławia – 28 kwietnia 2024

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na pociągi retro z przewodnikiem po wrocławskim węźle kolejowym. Przejazdy kierowane są do każdego kto chce nietypowo i ciekawie spędzić czas a także zwiedzać miasto z rzadko doświadczanej perspektywy – poznając jego historię a zwłaszcza tę związaną z mijanymi miejscami w odniesieniu do kolei, przemysłu, architektury i terenów przyrodniczych. Jedną z głównych atrakcji podróży składem historycznym jest przejazd nie tylko po odcinkach dostępnych dla rozkładowych pociągów pasażerskich, ale również podróż torami, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe. Podczas postojów na stacjach, zmian kierunku jazdy można wyjść na peron, obejrzeć dworzec, obserwować lokomotywę wykonującą manewry oraz odłączanie, podpinanie jej do składu jak i posłuchać opowieści klubowego przewodnika. Jak zawsze istnieje również okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty i przyjrzeć się pulpitowi sterowniczemu. Wybierając się z nami na wycieczkę wspierasz ratowanie zabytków kolejnictwa – zyski ze sprzedaży biletów, w tym klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty lub prace bieżące przy naszym zabytkowym taborze oraz cele statutowe Klubu.
Z nami nie będziecie się nudzić !

W pociągu funkcjonuje bar serwujący kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje. Można w nim także kupić klubowe gadżety. Cały zysk ze sprzedaży w barze przeznaczamy na cele statutowe klubu.

Skład nie jest ogrzewany, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w przypadku niższych temperatur.

Korespondencja związana z biletami i ewentualne zwroty lub reklamacje powinny być kierowane na email: kontakt@kskwroclaw.pl

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa. Bilety dostępne na naszej stronie: